Има ли зависимост между големите картинки и конверсиите?
По въпроса има немалко направени тестове, включително за B2B, електронна търговия и медийни сайтове.
И тук не говорим за предоставяне на картинки, които при клик да се уголемяват. Става въпрос за наистина големи водещи снимки на вашия сайт.
Предлагаме ви и три примера, които да ви вдъхновят.
1. Голяма продуктова картинка
Skinner Auctions, магазин за антики, проведоха експеримент като увеличиха картинките в своя онлайн каталог с 28% - от 250 пиксела на 350 пиксела.
За съжаление, както сами може да видите, голямата картинка избутва много съдържание по-надолу на страницата, правейки го по-трудно за виждане от потребителите, тъй като те биват принуждавани да скролват.
Известно е, че едва 20% от потребителите при разглеждане на сайт са склонни да скролват.
Заслужавало ли си е риска?
Абсолютно! По-големите снимки са подтикнали 63% повече от посетителите да започнат наддавания в аукциона. И още по-добре - 329% повече посетители са попълнили коректно всички полета, нужни за започване на аукцион.
Голямата снимка е допринесла за увеличаване на първоначалното вълнение у потребителите, както и при процеса им за наддаване.
2. Атаката на големия бутон
Екипът на Profeil Pimp, услуга за разкрасяване на профили в MySpace, тества над 45 различни версии на рекламната си страница.
Стартовата позиция е следната и, както виждате, още при нея бутонът е доста голям.
Обаче печелившият дизайн има в пъти по-голям бутон, невиждано голям до момента.
Разликите в резултатите също са големи. Печелившата версия има над 135% по-висока кликаемост, а освен това от услугата са спечелили с 51% повече от големия бутон.
Можете ли да направите и вашите бутони големи? Лесно е, а и си заслужава тестването.
3. Тестване на голяма фонова картинка
Този тест показва, че големите снимки могат да работят еднакво добре както за B2B, така и за потребителските пазари.
Екипът на Dell си е поставил за цел да генерира повече лийдс. Тяхната начална страница не е толкова лоша. Спазени са всички добри практики, включително и липсата на объркваща навигация, наличие на булети, лесна за попълване форма и липса на скрол.
За теста си те опитват с огромна картинка за фон. Вместо да използват една картинка като част от елементите на сайта, те използват картинка като фон на сайта, а останалите елементи се подреждат върху нея.
По този начин "бялото пространство" става всъщност снимка.
Този похват се използва и от други сайтове за електронна търговия в Европа. А дали работи?
Големият фон допринася за намаляване на бързите затваряния на страницата с 27%, а също и за увеличаване на генерираните лийдс с 36%.
Dell били толкова впечатлени от резултата, че поискали от екипа си да разработи същата схема и за останалите B2B продукти на компанията. При всички резултатът бил положителен.
Внимание: Не може да се гарантира, че големите фонови картинки винаги ще доведат до увеличаване на конверсиите. Никой не може да ви гарантира това. Вашият бранд, страницата ви и вашите посетители са уникални, така че такава догадка не може да бъде направена.
В много тестове сме виждали да се използва неподходяща картинка. Това може да намали конверсиите, често драматично. Ако вашите снимки не са благоприятни за аудиторията ви, правейки ги по-големи няма да доведат нещата до по-добра позиция.
Нашият съвет е да тествате. Винаги започвайте с няколко теста, така че да имате заключителни резултати след 21 дни, преди да се решите на смяна на дизайна.
Снимките към статията са взети от WhichTestWon.
Публикувано на 26.03.2013